free web site hit counter LPK Mokymo Centras
Mokymo centras CELEMI

Apie mus : Spaudoje  

Saugos darbe mokymo programa

Praėjusią savaitę įmonės cechų saugos darbe profsąjungos atstovai dalyvavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos Mokymo centro organizuotoje mokymo programoje „Sauga, sveikata ir darbo sąlygos“. Teorinį kursą išklausė ir praktines užduotis atliko virš 20 „Mažeikių naftos“ darbuotojų – profsąjungos narių.

Šį seminarą AB „Mažeikių nafta“ profesinės sąjungos prašymu surengė bendrovės personalo tarnyba, nusamdžiusi kvalifikuotus kursų vadovus. Mokymai truko tris dienas, jų metu darbuotojai susipažino su naujausiais saugos ir sveikatos teisės aktais, jų taikymo tvarka, saugos darbe ypatumais įmonėje, darbo vietos pritaikymu – apšvieta, triukšmas, šiluminė aplinka ir t. t. - žmogui (ergonomika), profesinės rizikos vertinimu įmonėje, nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų priežastimis, jų analize ir prevencija, darbo organizavimo ir darbo laiko pagrindiniais principais; apžiūrėjo įmonėje esančias darbo vietas, jas vertino ir analizavo rezultatus, teikė pasiūlymus darbo sąlygų gerinimui ir vertinimui.

Pasak Virginijos Vilimienės, profesinės sąjungos pirmininkės, ši mokymo programa – puikus įrodymas, jog profsąjungos ir darbdavio bendradarbiavimas rūpinantis darbuotojų žiniomis, švietimu gali būti tikrai labai naudingas ir perspektyvus. Sauga darbe – bendrovėje niekada neprarasianti aktualumo sfera, tad abiejų šalių pastangos gilintis į šią sritį, kuo daugiau išmanyti ir įgyvendinti kasdieniniame darbe vertos pagyrimo. Tikimasi, jog šis seminaras – ne paskutinis, tuo labiau, kad jame dalyvauti progos turėjo tik pirmoji profsąjungos saugos darbe atstovų grupė.

Seminaro dalyviai aprūpinti spec. literatūra, kurią parengė ir 30 kalbų platina Švedijos jungtinė saugos pramonėje taryba, bendradarbiaudama su Ženevoje įsikūrusia Tarptautine darbo organizacija; klausimynais, padedančiais atlikti darbo vietos inspektavimą; jiems įteikti mokymo programos baigimo pažymėjimai.


 
“Fakelo” inf.
AB "Mažeikių nafta" savaitraštis
Nr. 29, 2003-08-01

  
© 2001,
LPK Mokymo Centras
A. Goštauto g. 40B, 5 aukštas, LT-01112, Vilnius
Tel.: +370-5-2731-671, fax.: +370-5-2731-675, infoo+llpk-mc.lt