free web site hit counter LPK Mokymo Centras
Mokymo centras CELEMIVienas iš sparčiausiai augančių verslo sektorių šių dienų ekonomikoje yra žinių verslas - tai paslaugas teikiančios kompanijos bei padaliniai, kurių pagrindinis produktas yra žinios ir jų darbuotojų kompetencija. Žinių kompanija pelną gauna iš sėkmingai valdomo intelektualaus kapitalo. Tuo ji ryškiai skiriasi nuo gamybinės organizacijos, kurios pelnas priklauso nuo apčiuopiamo turto - tokio, kaip staklės ar gamyklos. Šis skirtumas yra svarbus, nes dauguma šiandien naudojamų valdymo modelių yra paveldėti iš šios gamybinės tradicijos.

Jūs, kaip profesionalas, dirbantis žinių organizacijoje, suprantate, kad gamyba grindžiami modeliai, dešimtmečiais apsprendę daugumą verslo teorijų, nebepritaikomi jūsų situacijoje. Bet ar jūsų žmonės tai žino? Veikiausiai savo kasdieninėje veikloje jie, kaip ir daugelis žmonių, ir toliau vadovaujasi tradicine verslo logika.

   
Sprendimai : Imitacijos  

Kaip pasiekti sėkmę?

Didžiausia klaida, kurią gali padaryti žinių organizacija, - tai viso dėmesio sutelkimas vien į klientus.

Skirtingai nuo gamybinių bendrovių žinių organizacija negali visą savo dėmesį skirti vien tik klientams. Taip yra dėl to, kad žinių organizacija nuolat konkuruoja dviejose rinkose: klientų rinkoje ir darbuotojų rinkoje.

Šios dvilypės perspektyvos plėtojimas ir supratimas, kaip ji veikia pelningumą, yra pirmas žingsnis sėkmės link. Kitas žingsnis – pasiekti, kad kiekvienas organizacijos darbuotojas laikytųsi šio požiūrio ir taikytų jį priimdamas sprendimus.

Kaip tai pasiekti? Atsakymas - Tango...

 
© 2001,
LPK Mokymo Centras
A. Goštauto g. 40B, 5 aukštas, LT-01112, Vilnius
Tel.: +370-5-2731-671, fax.: +370-5-2731-675, infot+tlpk-mc.lt